•  
"- Neden herkesi öldürüyorsun? +Benim hikâyem. -Alexandria: Benim de hikâyem." The Fall (2006)
Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri yapısı gereği insanların heyecanlandığı ve kendisini filmin içerisinde hissettiği yapımlardır. Kimi yorumculara göre bu tür yapımlar sanat açısından verimli olarak görülmese dahi izleyiciler bu tür filmleri daha çok sevmektedir. İçerisinde normalde insan hayatında yer alması imkansız olan birçok sahne barındırmaları dikkat çekmektedir.

Fxorijinal olarak bu tür yapımları sizlere en iyi liste şeklinde sunmaya odaklanıyoruz. Bu sayede sitemiz üzerinden son dönemin en popüler aksiyon filmlerinin yanında kült olmuş yapımları da bulma konusunda yardımcı oluyoruz. Seçenekler çok olduğu için bulmakta zorlanmamanız için sıralama yapmanıza izin veriyoruz. İmdb puanı, site puanı, beğeni, izleme, yorum sayısı ve editör tercihlerine göre sıralama yapabilmeniz mümkündür.

En İyi Aksiyon Filmleri
Aksiyon filmleri sayı bakımından çok olsa dahi bunların arasında en iyisini bulmakta bazen zorluk yaşanabiliyor. Görsel efektin çok olması nedeniyle ve oyunculuk kalitesine o kadar odaklanılmayan filmlerde ciddi kalite düşüşü olabiliyor. Ancak yine de sinema içerisinde bu filmler arasında öne çıkan çok sayıda yapım bulunuyor.

Genelde büyük bütçeli yapımlar olarak lanse edilen bu filmlerde o dönemin en önemli sinema yıldızları da yer alıyor. Başrol oyuncusu, yönetmen ve senaryonun bir arada en iyi şekilde geldiği yapımlar diğerlerinin bir adım önüne çıkmayı başarıyor. The Gentlemen, Extractiaon, Avengers, Matrix, Yüzüklerin Efendisi, Kara Şövalye gibi yapımlar bu listede sinema severler tarafından her zaman yukarıda görülüyor. İzlenme sayıları olsun, yapım maliyetleri aynı zamanda verilen puanlar ile bu filmler yukarıda görmek mümkündür.

Film izle sayesinde bu filmleri aynı zamanda Unda, The Immortal, Yummy, The Owners, Yeni Mutantlar, The Kill Team, Edge of Extinction, Hard Kill, Çılgın Kahraman ve We Die Young isimli filmleri de sitemizde bulmanız mümkündür. Uzun bir liste karşınıza çıkacaktır. Bu liste arasında istediğiniz tercih etmekte zorluk yaşıyorsanız gerilim, suç, korku, dram gibi ayrıştırmaları da yapabilirsiniz. Bu sayede o an için izlemek istediğiniz aksiyon yapımı türünü bulmanız daha rahat ve kolay olacaktır.

Aksiyon Filmlerinin Temel Özellikleri

Türkçe altyazılı veya dublaj seçeneklerinin yanında orijinal sesiyle izlemenizde mümkündür. Bu filmlerde genel kanı kalitenin çok düşük olması olarak kabul ediliyor. Ancak bunun nedeni senaryoların kopya olması olarak görülebilir. Birkaç değişiklik yapılarak bu filmler tekrar çekildiği için görüş bu yönde oluyor. Ama orijinal bir senaryoya sahip olan, uğraşılan ve önemli yönetmenler tarafından çekilen filmler bu konunun dışına çıkmayı rahatça başarıyor.

Yaratıcılık bu filmlerde en önemli detay olarak çıkıyor. Sayısız defa çekilen aynı konudaki bir filmin dahi eklemeleri o filmi diğerlerinden ayrı bir noktaya çıkarabiliyor. Bunun en iyi örneği Kara Şövalye filminde karşımıza çıkıyor demek doğru bir yorum olacaktır.

Aksiyon Filminde Aranan Oyuncular

Aksiyon filmleri arasında en çok ilgi çeken oyuncu tercihleri oluyor. Bu konuda her dönem öne çıkan birçok isim var. Keanu Reeves, Jason Statham, Liam Neeson, Jackie Chan, Vin Diesel, Gerard Butler, Bruce Lee, Milla Jovocih gibi oyuncular bu filmlerde her zaman dikkat çekici bir yere sahip oluyor. Bu oyunların başrol oynadığı yapımlar izleyiciler tarafından her zaman takdir ediliyor ve iyi puan toplamayı başarıyor.

Fast And Furios, Batman, Avengers ve James Bond gibi uzun serilere sahip yapımlara olan ilgi de dikkat çekici olabiliyor. Konunun ilgisinin yanında işlenen konu, kaliteyi beraberinde getiriyor. Doğru oyuncu ve yönetmen tercihleri sayesinde bu seriler her zaman aksiyon severlerin tercihi oluyor.